Jan Nosek - serwis klimatyzacji
Z nami, zawsze dobry klimat :)
News & Updates

Odgrzybianie

Przykry zapach dobiegający z systemu klimatyzacji, wentylacji naszego samochodu to efekt zaniedbanej instalacji klimatyzacji w której rozwinęły się chorobotwórcze mikroorganizmy. Pamiętajmy w przewodach panuje mniej więcej stała temperatura około 20C oraz duża wilgotność co w połączeniu z pyłkami kurzu stanowi idealne środowisko do rozwoju grzybów i pleśni. Bagatelizowanie tego problemu może odbić się ujemnie nie tyle na komforcie podróży co na naszym zdrowiu.

Przynajmniej raz w roku powinniśmy zatem wykonać czyszczenie i dezynfekcję układu klimatyzacji.

 

OZON jest to cząsteczka tlenu 3 atomowa. Jest bardzo nietrwała i w krótkim czasie od wytworzenia OZON ulega rozpadowi na obojętną cząsteczkę tlenu O2 i aktywny wolny atom tlenu. Charakteryzuje się bardzo silnymi zdolnościami bakteriobójczymi oraz wirusobójczymi. OZON zapewnia całkowite odkażenie mikrobiologiczne i eliminację jakichkolwiek przykrych zapachów pochodzenia zarówno organicznego jak i nieorganicznego.

 

OZON zabija: bakterie, wirusy, zarodniki grzybów, pleśnie i wszystkie inne mikroorganizmy

OZON niszczy środki chemiczne powodujące skażenie (np. pochodzące z emisji z paneli, dywaników, izolacji, farb, lakierów do drewna, tworzyw sztucznych itd.) OZON eliminuje zapachy pochodzenia organicznego i nieorganicznego ( w tym również zapach dymu tytoniowego) niszcząc lotne cząstki, które przenoszą zapachy. OZON nie kryje nieprzyjemnych zapachów jak popularne odświeżacze lecz je usuwa. Należy tu podkreślić, że aktywnie usuwa zapachy np. tytoniu - z CAŁEGO wnętrza pojazdu (również z tapicerki itd.). Jedynym skutecznym rozwiązaniem jest OZONOWANIE

 

Zalety:

  • Nie pozostawia tłustej i lepkiej tapicerki
  • Niszczy grzyby, bakterie, pleśń
  • Neutralizuje zapach dymu papierosowego, usuwając go
  • Odkaża wnętrze samochodu

 

 
Copyright (c)2013 Jan Nosek - serwis klimatyzacji samochodowej